Ta strona używa plików cookie!
close

Mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów przyjeżdżał na stacje paliw i kradł paliwo – odpowie łącznie za 51 zdarzeń

Data dodania: 17 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który notorycznie kradł paliwo na stacjach paliw i łamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdu. Ma też na swoim koncie kradzież tablic rejestracyjnych. Podejrzanemu grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjant Zespołu ds. Wykroczeń bolesławieckiej komendy ustalił, że sprawcą szeregu kradzieży paliwa jest 37-letni mieszkaniec gminy Osiecznica. Złodziej na różnych stacjach paliw na terenie powiatu bolesławieckiego tankował olej napędowy do samochodu i nie płacąc odjeżdżał. Mężczyzna poruszał się różnymi samochodami. Kamera monitoringu zarejestrowała również jak 37-latek kradnie paliwo napełniając nim pojemnik. Dodatkowo - jak ustalili policjanci - mężczyzna ma na swoim koncie kradzież tablic rejestracyjnych.

Po wytypowaniu sprawcy wielu kradzieży funkcjonariusze stwierdzili także, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kradzieże popełnione przez mieszkańca gminy Osiecznica zostały zarejestrowane na nagraniach monitoringu, dokumentującego jednocześnie fakt łamania sądowego zakazu kierowania pojazdami.

Bolesławieccy policjanci udowodnili podejrzanemu łącznie 51 zdarzeń. Okazało się, że 37–latek działał również na terenie powiatu zgorzeleckiego. Obecnie mundurowi wyjaśniają ile jeszcze przestępstw i wykroczeń ma na swoim koncie zatrzymany mężczyzna.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. A. Kublik - Rościszewska
tel. 600 - 266 - 990