Ta strona używa plików cookie!
close

Mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie prowadziła wózek z płaczącym dzieckiem

Data dodania: 6 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci interweniowali wobec pijanej kobiety, która znajdując się w takim stanie ,,opiekowała się’’ swoją 2 - letnią córką. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jeżeli teraz okaże się, że swoim zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przy jednej z ulic wrocławskiego Śródmieścia. Funkcjonariusze z miejscowego komisariatu interweniowali w związku ze zgłoszeniem o kobiecie, która pijana miała ,,opiekować się’’ małym dzieckiem. Mundurowi udali się we wskazane miejsce, jednak pani tam nie było. Od razu postanowili skontrolować szybko pobliskie ulice i podwórza. Chwilę później zauważyli 37-latkę, która wyglądała na osobę mocno nietrzeźwą. Obok niej w wózku siedziało zapłakane dziecko. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że ma ona ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

37-latka oświadczyła bełkotliwą mową, że nieopodal mieszka ojciec 2-latki, więc policjanci pojechali pod wskazany adres, by umożliwić mu przejęcie opieki nad córką. Niestety okazało się, że mężczyzna jest również nietrzeźwy. Z uwagi na bezpieczeństwo dziewczynki, decyzja mogła być tylko jedna. 2-latka czasowo trafiła pod opiekę pracowników izby dziecka.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Sprawdzają m.in. czy tego typu sytuacje mogły mieć miejsce w przeszłości. Jeśli zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wykaże, że matka poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie naraziła na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia pozostającą pod jej opieką córkę, grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 – 817