Ta strona używa plików cookie!
close

Mając ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie i nie posiadając uprawnień kierował autem bez ważnych badań technicznych

Data dodania: 7 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień kierował samochodem osobowym nie posiadającym aktualnego przeglądu technicznego. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd. Za jazdę na tzw. "podwójnym gazie" grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Do zdarzenia doszło w godzinach południowych w miejscowości Lubiatów. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Za kierownicą siedział 33 - letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może się znajdować pod wpływem alkoholu, dlatego też funkcjonariusze postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wskazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Ponadto z po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami, a auto, którym się poruszał, nie ma aktualnych badań technicznych.

O dalszym losie 33 - latka zdecyduje teraz sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Złotoryi
st. sierż. Dominika Kwakszys
tel. 603 – 765 – 923