Ta strona używa plików cookie!
close

Mając blisko 3 promile jechała samochodem i spowodowała kolizję

Data dodania: 28 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Niemal 3 promile alkoholu w organizmie miała 31-latka, która kierując bez uprawnień osobowym citroenem spowodowała kolizję. Policjanci ustalili, że kobieta jadąc w takim stanie uderzyła pojazdem w przydrożną latarnię i znak drogowy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może jej grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Przedwczoraj po godzinie 1.00 w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednej z ulic miasta doszło do kolizji drogowej. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że kierująca osobowym citroenem spowodowała zdarzenie drogowe, uszkadzając znak drogowy i latarnię. Policjanci w trakcie prowadzonych czynności wyczuli woń alkoholu od kobiety. Badanie alkomatem wykazało, że 31-letnia kierująca była nietrzeźwa i miała  blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kobieta nie posiadała w ogóle uprawnień do kierowania.

Podejrzana odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara do 2 lat więzienia. Poniesie również konsekwencje za prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642