Ta strona używa plików cookie!
close

Mając blisko 2 promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów kierował samochodem, a pasażer był poszukiwany do zakładu karnego

Data dodania: 29 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że młody kierowca prowadzi pojazd mając blisko 2 promile alkoholu i posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Natomiast siedzący obok na fotelu pasażera brat kierującego, okazał się być poszukiwany celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Za niestosowanie się do zakazów sądowych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Około godziny 2.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Legnicy na ulicy Jagiellońskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. Podczas sprawdzania dokumentów funkcjonariusze wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 24-latek ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że posiada on także aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W czasie interwencji policjanci zwrócili również uwagę na dobrze znanego im brata kierującego, siedzącego na przednim fotelu pojazdu. Jak się okazało 26-latek był poszukiwany celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz sprawca usłyszy zarzuty, natomiast pasażer pojazdu trafi do zakładu karnego, gdzie „odsiedzi” wcześniej zasądzoną karę.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów. Natomiast niestosowanie się do zakazu sądowego zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649