Ta strona używa plików cookie!
close

Mając 2 promile i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów spowodował kolizję

Data dodania: 28 lutego 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał samochodem w stanie nietrzeźwości. Sprawca mając 2 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję z innym autem. Ponadto okazało się jeszcze, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany może teraz grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

25 lutego br. około godziny 14.20 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pojechali do Dziwiszowa, gdzie według zgłoszenia doszło do zdarzenia drogowego.

Jak ustalili policjanci, 54-letni kierujący samochodem marki Ford Focus jadący w kierunku Złotoryi z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem marki Opel, którym kierowała 22-letnia kobieta. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 2 promile. Ponadto funkcjonariusze sprawdzając w policyjnych systemach informatycznych potwierdzili, że 54-latek posiada zakaz kierowania pojazdami, który obowiązuje go do 13 stycznia 2017 roku.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Kierowca odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie zakazu sądowego oraz spowodowanie kolizji drogowej, za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

 

Powiązane wiadomości