Ta strona używa plików cookie!
close

Mając 2,6 promila jechał busem - policjanci zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 26 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy na zawartość alkoholu wykazało u prowadzącego busa blisko 2,6 promila. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za tego typu przestępstwo podejrzanemu może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 30-letniego mężczyznę zamieszkałego w Ełku podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o niezachowanie ostrożności poza drogą publiczną.

Wszystko zaczęło się od tego, że dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym pojazdem marki Renault Master, który uszkodził inny zaparkowany pojazd na parkingu przed jednym ze sklepów przy ul. Jana Pawła w Lubaniu.

W trakcie dojazdu na miejsce funkcjonariusze zauważyli wspomniany pojazd na drodze krajowej K-30 bez wymaganych świateł mijania. W związku z tym policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Od kierowcy była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało u mężczyzny aż 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Za popełniony czyn kierującemu grozić może kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. Magdalena Juźwicka
tel. 660-402-169

 

Galeria

Powiązane wiadomości