Ta strona używa plików cookie!
close

Mając 2,5 promila kierował samochodem osobowym wbrew sądowemu zakazowi

Data dodania: 14 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Trzebnica

Trzebniccy policjanci zatrzymali młodego kierowcę, który mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem osobowym. Zatrzymany poniesie również konsekwencje prawne związane z naruszeniem sądowego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierowca okazał się być także poszukiwanym w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Referatu Patrolowo - Interwencyjnego komendy w Trzebnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego, 22 - letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego. Kierowca, jak się okazało, był nietrzeźwy, a wynik badania na zawartość alkoholu wykazał u niego ponad 2,5 promila. Po sprawdzeniu  personaliów zatrzymanego w policyjnej bazie danych funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma orzeczony przez trzebnicki sąd dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i jest osobą poszukiwaną w celu doprowadzenia do zakładu karnego. 22 - latek został zatrzymany.

Postępowanie jest w toku – teraz mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i naruszenie sądowego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Trzebnicy
podkom. Piotr Dwojak
tel. 694 – 438 – 826