Ta strona używa plików cookie!
close

Lubańska drogówka ujawniła usterki w autokarze, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną do Liberca

Data dodania: 6 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Autokar, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną do Liberca, posiadał usterki uniemożliwiające dopuszczenie go do ruchu. Policjant Ogniwa Ruchu Drogowego z Lubania zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu uniemożliwiając jego dalsze użytkowanie. Po dzieci przyjechał inny sprawny autobus.

Sezon letni, to okres wzmożonej liczby wyjazdów dzieci i młodzieży oraz grup zorganizowanych na wycieczki, kolonie czy obozy. Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego lubańskiej komendy, każdorazowo po wcześniejszym poinformowaniu przez organizatora o planowanym wyjeździe sprawdzają stan techniczny autokarów przewożących najmłodszych do miejsc wypoczynku a także stan trzeźwości kierowców oraz wymagane dokumenty.

Funkcjonariusz Ogniwa Drogowego skontrolował autokar, którym grupa około 35 uczniów z Lubania miało udać się do Liberca- miasta w północnych Czechach. Jak się okazało  kontrola stanu technicznego autokaru wykazała usterki w układzie hamulcowym. Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci policjant zatrzymał dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu, uniemożliwiając tym samym jego dalsze użytkowanie.

Na miejsce kontroli podstawiony został drugi z pojazdów, który po sprawdzeniu stanu technicznego został dopuszczony do ruchu.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłaszania Policji kontroli autokarów przewożących dzieci i młodzież na różnego rodzaju zorganizowane wyjazdy. Kontrole takie prowadzą na terenie całego województwa dolnośląscy policjanci ruchu drogowego, sprawdzając stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców.

Źródło: KPP w Lubaniu
st.asp. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
660-402-169

nadkom. Krzysztof Zaporowski