Ta strona używa plików cookie!
close

Lubańscy policjanci udaremnili próbę oszustwa

Data dodania: 16 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubań

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który próbował doprowadzić pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie w błąd, co do faktycznej wiedzy o mającym nastąpić usiłowaniu porwania osoby najbliższej pokrzywdzonego. Został zatrzymany przez policjantów z Lubania. Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa oraz zmuszania pokrzywdzonego do określonego zachowania. 44- latek dopuścił się tego w warunkach recydywy. Grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali 44-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, podejrzanego o próbę oszustwa i mającym nastąpić usiłowaniu porwania osoby. Jak ustalili policjanci 44-latek po kilkukrotnym telefonicznym skontaktowaniu się z pokrzywdznym próbował doprowadzić go do przekazania mu określonej kwoty pieniędzy  w zamian za informacje mogące posłużyć w zapobieżeniu porwania.

Policjanci z Lubania po otrzymaniu informacji o mającym mieć miejsce zdarzeniu natychmiast podjęli czynności w celu ustalenia sprawcy tego czynu. Wytypowali osobę podejrzewaną o ten proceder.  Wszelkie informacje wskazywały, że jest to 44-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Do zatrzymania podejrzanego doszło na terenie Lubania.  Sprawdzenia mężczyzny wykazały również, że już wcześniej wielokrotnie dopuszczał się przestępstw, w tym rozbojów. Tym razem działał w warunkach recydywy.

Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Lubaniu na wniosek prokuratury zastosował  wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 44-latkowi może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Źródło: KPP w Lubaniu
st.asp. Justyna Bujakiwicz-Rodzeń
660-402-169

nadkom. Krzysztof Zaporowski