Ta strona używa plików cookie!
close

Dolnośląscy „Łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data dodania: 8 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Funkcjonariusze podczas działań byli wspierani przez dolnośląskich kontrterrorystów. Zatrzymany był też poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym w związku z wyrokiem 5,5 roku pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przy wsparciu dolnośląskich kontrterrorystów namierzyli i zatrzymali 43-letniego mieszkańca Strzelec Opolskich, poszukiwanego do sprawy usiłowania zabójstwa. Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj na terenie Legnicy w późnych godzinach popołudniowych. Dolnośląscy policyjni „Łowcy głów” wiedząc, że poszukiwany może tam przebywać natychmiast podjęli działania. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony. Podczas jego przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilka dokumentów z danymi innych osób i jego wizerunkiem. Ponadto ujawnili też środki odurzające, które zostały zabezpieczone do dalszych badań.
 
43-latek był poszukiwany w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa, zdarzenia do którego doszło w kwietniu br. na terenie Raciborzu. Ponadto był poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym w związku z karą pozbawienia wolności w wymierzy 5,5 roku za przestępstwa narkotykowe.
 
Zatrzymany 43-letni mężczyzna trafił obecnie do policyjnego aresztu. Za usiłowanie zabójstwa może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
 
nadkom. Krzysztof Zaporowski