Ta strona używa plików cookie!
close

Legnicka drogówka zatrzymała kierowców, którzy kierowali pojazdami pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień i z sądowym zakazem ich prowadzenia

Data dodania: 3 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień i posiadając sądowy zakaz. Za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód. Jak się po chwili okazało 34-letni mieszkaniec Legnicy nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Funkcjonariusze sprawdzając mężczyznę w policyjnych systemach ustalili, że posiada on aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do grudnia 2018 r.

Następnie w godzinach wieczornych w Legnicy policjanci zatrzymali motocyklistę. Podczas kontroli dokumentów 28-latka wyszło na jaw, że posiada on cofnięte uprawnienia do kierowania z powodów zdrowotnych.

Kierowcy za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowiedzą teraz przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego za jazdę pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649