Ta strona używa plików cookie!
close

Legniccy policjanci zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego

Data dodania: 1 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci ustalili i zatrzymali 18-latka, który w miniony piątek dzwoniąc pod numer alarmowy 996 powiadomił, że w jednym ze sklepów na terenie Legnicy jest podłożona bomba, która wybuchnie. Jak się okazało był to fałszywy alarm. Teraz młody mężczyzna poniesie konsekwencje za swoje bezmyślne czyny. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

W miniony piątek po godzinie 21:00 Komenda Miejska Policji w Legnicy została powiadomiona, że nieznany mężczyzna dzwoniąc na numer alarmowy 996 powiedział, że w jednym z legnickich sklepów jest podłożona bomba, która wybuchnie. Mężczyzna podał nazwę i adres obiektu handlowego, po czym się rozłączył.

Na miejsce natychmiast udali się legniccy policjanci, którzy po sprawdzeniu budynku, nie znaleźli materiałów wybuchowych.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, kto wywołał fałszywy alarm. Jak się okazało, to 18-letni mieszkaniec Legnicy.

Mężczyzna już w ten sam dzień został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Nastolatek za swój bezmyślny czyn odpowie teraz przed sądem.

W świetle kodeksu karnego za wywołanie zbędnej czynności instytucji użyteczności publicznej lub organu, mającej na celu uchylenie nieistniejącego zagrożenia, grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 8.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
st. sierż. Anna Tersa
tel. 504 – 798 – 649