Ta strona używa plików cookie!
close

Legniccy policjanci zatrzymali recydywistę, któremu udowodnili serię kradzieży rowerów

Data dodania: 1 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z legnickiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o serię kradzieży rowerów. Sprawca zabierał rowery pozostawione na klatkach schodowych oraz parkingach przez pokrzywdzonych. Straty jakie spowodował szacowane są na ponad 6 tysięcy złotych. Zatrzymany dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu komendy miejskiej w Legnicy zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego o serię kradzieży rowerów.

Funkcjonariusze, po zebraniu materiału dowodowego, udowodnili 4 kradzieże jednośladów. Jak ustalili do zdarzeń doszło na terenie Legnicy w okresie ostatnich dwóch miesięcy. Wartość strat, jakie spowodował swoim przestępczym działaniem sprawca, szacuje się na kwotę ponad 6 tysięcy.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za przestępstwo kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W sytuacji, gdy sprawca popełnia przestępstwo w warunkach recydywy, grozi mu zwiększenie tej kary o połowę.

Źródło: KMP w Legnicy
podkom. Iwona Król-Szymajda
tel. 504 – 798 – 649

st. asp. Monika Kaleta