Ta strona używa plików cookie!
close

Legniccy policjanci zabezpieczyli blisko 40 tys. papierosów, 32 kg tytoniu oraz 15 litrów spirytusu bez akcyzy

Data dodania: 19 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Na 60 tys. złotych strat z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego naraził Skarb Państwa zatrzymany mężczyzna przez policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy działających wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Legnicy. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania punktu sprzedaży oraz pomieszczeń użytkowanych przez 50-latka ujawnili w sumie blisko 40 tys. sztuk papierosów, 32 kg tytoniu oraz 15 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymanemu poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi kara do 3 lat pobawienia wolności oraz wysokie kary grzywny.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji    w Legnicy prowadząc czynności operacyjne wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Legnicy na terenie powiatu legnickiego ustalili, że mężczyzna może posiadać znaczne ilości wyrobów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W wyniku podjętych działań w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali w punkcie handlowym na terenie miasta mężczyznę w wieku 50 lat. Kryminalni w skrytkach znajdujących się na terenie stoiska oraz w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych należących do zatrzymanego ujawnili blisko 40 tys. papierosów, 32 kg tytoniu oraz 15 litrów spirytusu bez znaków akcyzy skarbowej.

Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna to mieszkaniec Legnicy. Łączne straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego, w tej sprawie funkcjonariusze oszacowali na kwotę 60 tys. złotych.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego za tego typu przestępstwo, sprawcom poza przepadkiem zabezpieczonego mienia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Źródło: KMP w Legnicy

st. sierż. Anna Tersa

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria