Ta strona używa plików cookie!
close

Legniccy policjanci u Seniorów

Data dodania: 26 stycznia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z Legnicy zostali zaproszeni na spotkanie z seniorami Funkcjonariusze podczas rozmów zwracali uwagę przede wszystkim na przestępstwa na szkodę osób starszych oraz bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W spotkaniu wzięło udział blisko 130 uczestników.

Dzielnicowi Rewiru II Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zostali zaproszeni do udziału w spotkaniu z seniorami, które zorganizowano w Szkole Podstawowej w Kościelcu. Podczas tego wydarzenia dzielnicowi skoncentrowali uwagę seniorów na omówieniu oszustw związanych z wyłudzeniem pieniędzy. Omówiono schemat działania oszustów podczas znanej doskonale metody oszustwa „na wnuczka”, czy też „na policjanta”. Policjanci ponownie apelowali do seniorów, aby w przypadku otrzymania telefonu z informacją o zdarzeniu drogowym, czy też innym losowym dramacie, gdzie osoba podająca się za bliską nam osobę, mówi o potrzebie natychmiastowego przekazania gotówki, powinniśmy już podczas rozmowy zweryfikować rozmówcę. W takiej sytuacji powinna zaświecić się nam czerwona lampka i włączyć ograniczone zaufanie. Pamiętajmy, aby o każdej próbie usiłowania oszustwa, natychmiast powiadomić policję. Oszust będzie próbował do skutku.

Ponadto, policjanci w trakcie spotkania mówili o bezpieczeństwie seniorów w ruchu drogowym. Podkreślono fakt, że najczęściej do wypadków z udziałem pieszych dochodzi na przejściach dla pieszych, okolicach skrzyżowań, chodnikach. Prawidłowe korzystanie z dróg dla pieszych daje więc jedynie złudne wrażenie bezpieczeństwa. Dlatego pieszy, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo powinien skoncentrować się na drodze i uważnie rozglądać się. Przed przejściem dla pieszych należy się na chwilę zatrzymać i rozejrzeć. Upewnijmy się, że kierowca nas zauważył i zatrzymał pojazd.
Policjanci zachęcali także seniorów do noszenia odblasków, które znacznie zwiększają widoczność pieszego, a zatem mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo. W spotkaniu z policjantami wzięło udział blisko 130 osób.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 076/876-15-74