Ta strona używa plików cookie!
close

Legniccy policjanci rozmawiali z dziećmi, o tym dlaczego warto "świecić przykładem"

Data dodania: 20 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

W myśl akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć przykładem” legniccy policjanci odwiedzają dzieci i młodzież w przedszkolach i szkołach. W czasie spotkań rozmawiają na temat tego, dlaczego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Tym razem policjanci Wydziału do Spraw Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Legnicy złożyli wizytę uczniom jednej ze szkół podstawowych.

Celem akcji "Świeć przykładem" jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym, jak ważne dla naszego życia i zdrowia jest noszenie elementów odblaskowych. W myśl tej akcji legniccy policjanci odwiedzają dzieci i młodzież w placówkach edukacyjnych.

15 listopada br. policjanci Wydziału do Spraw Nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Legnicy złożyli wizytę uczniom ze Szkoły Podstawowej w Bieniowicach. Specjalnie na tą okoliczność dzieci przygotowały prace rysunkowe poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Policjanci wygłosili prelekcję, w której podkreślali, dlaczego musimy nosić odblaski i jak robić to w sposób prawidłowy. Dzieci miały możliwość zapoznania się z filmikami edukacyjnymi z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Całość spotkania z policjantami uświetnił finał związany z jego głównym założeniem - dzieci kilka tygodni wcześniej otrzymały zadanie do wykonania, w myśl zasady „nie trzymaj odblasków w szufladzie, noś je na sobie”. Uczniowie przez kilkanaście dni odnajdowali odblaski, które wcześniej trafiły do ich domowej kolekcji i wylądowały na dnie szuflady.

Działania policjantów zorganizowane wspólnie z kadrą pedagogiczną szkoły okazały się wspaniałą inicjatywą, na którą dzieci zareagowały z olbrzymią aprobatą. Podczas spotkania uczniowie, którzy zgromadzili w swoich zbiorach największe ilości odblasków i przynieśli je do szkoły, aby podzielić się z dziećmi i innymi osobami, zostali wyróżnieni upominkami przez legnickich policjantów.

Odblaski trafiły do kosza, z którego uczniowie oraz osoby odwiedzające placówkę mogą wziąć element odblaskowy, aby później poruszając się po zmroku "świecić przykładem".

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 504 – 798 – 649

 

 

Galeria