Ta strona używa plików cookie!
close

Legniccy policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z przedszkolakami

Data dodania: 3 lutego 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Najmłodsi mieszkańcy powiatu legnickiego mogli dowiedzieć się od funkcjonariuszy m. in. jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, co to znaczy być widocznym na drodze oraz jakie są podstawowe zasady w ruchu drogowym. Policjant prowadzący zajęcia dla dzieci zorganizował także ćwiczenia praktyczne, podczas których przekazywał przedszkolakom wskazówki jak zachować się w przypadku zagrożeń o charakterze terrorystycznym. W spotkaniach z policjantami z Legnicy uczestniczyły dzieci uczęszczające do miejscowych przedszkoli.

Funkcjonariusze Wydziału do spraw Nieletnich i Patologii z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy uczestniczyli w kolejnych zajęciach z najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Tym razem spotkanie z dziećmi odbyło się w Niepublicznym Przedszkolu Planeta Zdrowia w Legnicy. W trakcie wizyty policjanci zapoznali dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw na podwórku i w domu oraz poruszania się po drodze. Zwrócili uwagę na bardzo ważne temat y dotyczące jak zachować się podczas kontaktu z osobą obcą, jak zachować się z agresywnym psem lub innym zwierzęciem. Przypomnieli również numery telefonów alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia. W trakcie zajęć policjanci wykorzystywali specjalnie przygotowane kolorowe tablice, tak, aby w jak najbardziej przystępny dla dzieci sposób uczyć je zasad bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Na zakończenie spotkania milusińscy otrzymali od funkcjonariuszy m. in. kamizelki odblaskowe, drobne upominki oraz materiały edukacyjne. Dzieci miały też możliwość odbicia swoich linii papilarnych, które pozostawiły sobie na pamiątkę spotkania z policjantami.

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 504-798-649

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 


 

Galeria