Ta strona używa plików cookie!
close

Legniccy policjanci o bezpiecznym wypoczynku - „Kręci mnie bezpieczeństwo ... w wakacje”

Data dodania: 11 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z Legnicy uczestniczyli w spotkaniu z dziećmi, które rozpoczęły kolejny turnus półkolonii organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kultury. Była to świetna okazja do propagowania zasad bezpiecznego wypoczynku w ramach działań prewencyjnych pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo ... w wakacje". Uczestnicy mieli okazję zobaczyć m. in. sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie oraz posłuchać, na co należy zwrócić uwagę podczas letniego wypoczynku.

Policjanci Wydziału do spraw Nieletnich i Patologii uczestniczyli w spotkaniu rozpoczynającym kolejny turnus półkolonii organizowanej przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Legnicy. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ramach działań prewencyjnych pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje".

Policjanci wyjaśnili najmłodszym mieszkańcom powiatu legnickiego jak dbać o bezpieczeństwo podczas wakacji nad wodą, w górach, mieście i domu. Dzieci miały okazję zobaczyć sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

St. asp. Andrzej Jurkowski wspólnie z asp. szt. Janem Fornalem z przyjemnością opowiadali o pracy policjanta, a także udzielali odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania.

Źródło: KMP w Legnicy
podkom. Iwona Król-Szymajda
tel. 504-798-649

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria