Ta strona używa plików cookie!
close

Legniccy dzielnicowi uratowali kobietę

Data dodania: 30 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Dzielnicowi Rewiru I Komendy Miejskiej Policji w Legnicy dosłownie w ostatniej chwili chwycili i uratowali 40-letnią kobietę. Desperatka znajdowała się po zewnętrznej stronie okna na wysokości 3 piętra. Okazało się, że kobieta ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Kolejny raz okazało się, że sprawne działania policjantów przyniosły wymierne efekty. Udało się uratować ludzkie życia, a to w codziennej służbie każdego policjanta jest najważniejsze.

Do dramatycznego zdarzenia doszło w dzielnicy Fabrycznej w Legnicy. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w godzinach wieczornych otrzymał zgłoszenie, że w jednym z bloków mieszkalnych na terenie miasta na wysokości 3 piętra wisi na zewnątrz budynku kobieta.

Na miejscu natychmiast pojawili się policjanci, którzy wbiegli na 3 piętro i w ostatniej chwili  chwycili kobietę za ramię, po czym wciągnęli ją do środka. Kobieta zapierała się rękoma i stawiała opór policjantom, jednak oni robili wszystko, by uratować 40- latkę. Jak po chwili się okazało kobieta była nietrzeźwa, miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom legnickich policjantów jej życiu już nic nie zagraża.

Źródło: KMP w Legnicy

podinsp. Krzysztof Zaporowski