Ta strona używa plików cookie!
close

Legnica świeci przykładem. Policjanci rozdawali odblaski

Data dodania: 5 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Podczas inauguracji rozpoczynającego się roku szkolnego legniccy policjanci, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych oraz pozostałych mieszkańców, rozdawali odblaski w jednym z hipermarketów na terenie miasta. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego idąc po zmroku na nieoświetlonej drodze z pewnością będą bardziej widoczni dla kierowców, a przez to staną się bardziej bezpieczni. Policjanci zachęcają pieszych do noszenia odblasków.

Asp. szt. Jan Fornal z Wydziału do spraw Nieletnich i Patologii oraz st. sierż. Marcelina Rudnicka Dzielnicowa Rewiru I podczas inauguracji roku szkolnego rozdawali elementy odblaskowe w jednym z hipermarketów na terenie miasta. Policjanci wręczali odblaski przekazane przez jedną z fundacji oraz legnicki hipermarket. Podczas akcji funkcjonariusze przypominali, jak poruszać się się po drodze oraz zwracali uwagę na zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Mundurowi instruowali również pieszych, w jaki sposób należy nosić elementy odblaskowe, aby być widocznym dla kierujących. Taka forma profilaktyki wśród najmłodszych oraz pozostałych mieszkańców to inwestycja w ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po drodze.

Należy pamiętać, że pieszy wyposażony w element odblaskowy, który rozdawali funkcjonariusze w formie - zawieszki, opaski, kamizelki założony w odpowiednim miejscu, odbija światła samochodu i powoduje, że kierowca spostrzeże nas już z odległości 130 -150 metrów, czyli ok. 5-10 razy szybciej! Taki mały element odblaskowy założony na kurtce, bluzie, spodniach może uratować pieszemu życie.

Noś odblaski, bądź widoczny!

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649

 

Galeria