Ta strona używa plików cookie!
close

Ledwo stał na nogach i wsiadł do samochodu – miał blisko 3 promile

Data dodania: 8 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Ledwo trzyma się na nogach wsiada do samochodu - takie było pierwsze zgłoszenie od czujnego mieszkańca. Kolejne, że pojazdem może kierować osoba nietrzeźwa. Dzięki obywatelskiej postawie w ręce policjantów z Lubina trafiło dwóch kompletnie nieodpowiedzialnych kierowców. Funkcjonariusze od razu zareagowali na zgłoszenie. Zatrzymani kierowcy mieli 2,5 oraz blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi im nawet 2 lata pozbawienia wolności.

W pierwszym przypadku oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż do samochodu marki mercedes wsiadł mężczyzna, który ledwo trzymał się na nogach. Natychmiast na miejsce wysłany został patrol Policji. Funkcjonariusze zauważyli opisany pojazd i zatrzymali kierowcę. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Czuć było od niego silną woń alkoholu. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Kilka godzin później funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, poruszającym się tym razem samochodem osobowym marki chevrolet. Na miejsce udał się patrol z wydziału ruchu drogowego. I tym razem zgłoszenie się potwierdziło. Od zatrzymanego, 65-letniego mężczyzny czuć było wyraźnie woń alkoholu. Badanie wykazało 2,5 promila.

Obaj mężczyźni poniosą teraz surową karę. Przypominamy po raz kolejny, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do  2 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Źródło: KPP w Lubinie

nadkom. Krzysztof Zaporowski