Ta strona używa plików cookie!
close

Laureaci dolnośląskiego finału turnieju „Patrol Roku 2019” nagrodzeni podczas uroczystej odprawy

Data dodania: 12 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Do historii przeszła kolejna edycja wojewódzkiego finału turnieju par patrolowych „Patrol Roku 2019”. Zawody stanowiące II stopień eliminacji – na szczeblu wojewódzkim, zgromadziły najlepszych policjantów z pionów patrolowo-interwencyjnych z całego garnizonu dolnośląskiego. Zwycięzcami zostali sierż. Michał Moczulski i post. Damian Czerniawski z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu.

Za nami wojewódzki finał turnieju par patrolowych „Patrol Roku 2019”. Dolnośląscy policjanci przystąpili do zmagań o tytuł najlepszej pary patrolowej na terenie obiektów 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia przy ul. Trzmielowickiej 28 we Wrocławiu.

W tym roku odbyła się już XXVI edycja zawodów „Patrol Roku” dla policjantów prewencji. Głównym celem rywalizacji jest zwiększanie zakresu posiadanej wiedzy oraz umiejętności zawodowych funkcjonariuszy pełniących na co dzień służbę patrolowo-interwencyjną. Poza tym turniej pozwala doskonalić wzajemne współdziałanie w patrolu, co jest kluczową kwestią dla profesjonalnego realizowania obowiązków służbowych.

Zawody w skali kraju przeprowadzane są zawsze w kilku etapach:
• eliminacje I stopnia na szczeblu komend miejskich i powiatowych oraz komisariatów specjalistycznych Policji,
• eliminacje II stopnia - finał wojewódzki na szczeblu Komendy Wojewódzkiej Policji,
• finał ogólnopolski - zawody na szczeblu centralnym.

Policjanci wzięli udział w konkurencjach takich jak:
• test z wiedzy zawodowej;
• strzelanie sytuacyjne;
• pokonywanie policyjnego toru przeszkód;

Po całodniowych zmaganiach wyłoniono najlepsze patrole policyjne z naszego województwa:

I miejsce – patrol z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu w składzie: sierż. Michał Moczulski i post. Damian Czerniawski

II miejsce – patrol z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w składzie: sierż Andrzej Dul i st. post. Marcin Pietrzak

III miejsce – patrol z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w składzie: sierż. Mateusz Stefanicki i st. post. Dawid Gogola

11 lipca podczas uroczystej odprawy laureaci wojewódzkich eliminacji otrzymali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusza Wesołowskiego gratulacje i pamiątkowe puchary.

W ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku garnizon dolnośląski reprezentować będą patrole z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu i  Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Gratulujemy i życzymy sukcesów.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

 

Galeria