Ta strona używa plików cookie!
close

Krzaki konopi indyjskich pomiędzy pomidorami i w specjalnych namiotach termicznych - policjanci zlikwidowali uprawę

Data dodania: 3 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Kara nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, którego zatrzymali policjanci z powiatu bolesławieckiego. Podejrzany jest on o przestępstwa narkotykowe. W tej sprawie funkcjonariusze zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, z której można było uzyskać ponad 1,5 tys. porcji środków odurzających. Zatrzymany na posesji znajdującej się w pobliżu kompleksu leśnego w kilku miejscach hodował rośliny, których uprawa jest zabroniona przez prawo. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu na terenie gminy Nowogrodziec zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe.

40-latek na posesji znajdującej się w pobliżu kompleksu leśnego w kilku miejscach hodował rośliny, których uprawa jest zabroniona przez prawo.

Najpierw policjanci zauważyli kilka krzaków konopi indyjskich pomiędzy pomidorami, kawałek dalej były kolejne rośliny. Podczas sprawdzania pomieszczeń w domu zamieszkiwanym przez podejrzanego policjanci znaleźli środki odurzające w postaci marihuany oraz 2 specjalne namioty termiczne a w nich po 4 krzewy.

Łącznie zabezpieczono 27 roślin w różnych fazach wzrostu o wysokości nawet 2 metrów. Policjanci zlikwidowali uprawę, z której można było uzyskać ponad 1,5 tys. porcji narkotyków.

40-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego zatrzymany przez policjantów z Nowogrodźca usłyszał dwa zarzuty, posiadania środków odurzających i uprawy konopi indyjskich. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

Galeria