Ta strona używa plików cookie!
close

Kryminalni z wrocławskiego Starego Miasta zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania

Data dodania: 11 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Funkcjonariusze pionu kryminalnego wrocławskiego komisariatu pracowali przy sprawie kradzieży, do jakich dochodziło w lokalach biurowych. Sprawcy włamywali się do pomieszczeń i zabierali elektronikę – głównie laptopy o łącznej wartości blisko 50 tysięcy zł. Do pomieszczeń wchodzili poprzez wyważenie drzwi. Policjanci w wyniku pracy operacyjnej namierzyli dwóch mężczyzn, którzy mogli być za to odpowiedzialni. Nad ranem weszli do ich mieszkania w centrum miasta. Usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozić im teraz może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Złodzieje wpadli w ręce wrocławskich policjantów. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Wrocław Stare Miasto pracowali przy sprawie włamań do lokali biurowych. Z pomieszczeń firm znikała elektronika – głównie laptopy. Sprawcy nie pogardzili również specjalistycznym miernikiem elektrycznym, narzędziami, telefonami i zostawionym przez pracownika w biurze portfelem. Łącznie straty przedsiębiorstw oraz osób prywatnych zostały określone na blisko 50 tysięcy złotych. Część przedmiotów już odzyskano. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozić im teraz może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni pozyskali operacyjnie informację na temat miejsca przebywania mężczyzn. Policjanci nad ranem zapukali do drzwi ich mieszkania. Pomimo wielokrotnych wezwań do otwarcia drzwi, lokatorzy nie zamierzali wpuścić funkcjonariuszy do środka. Wewnątrz zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 46 lat. Już w kajdankach trafili prosto na policyjny komisariat. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że dwaj mężczyźni są poszukiwani. Już teraz kryminalni ze Starego Miasta odzyskali część skradzionych przedmiotów. Odzyskali m. in. 3 laptopy, 2 przenośne twarde dyski i 2 elektroniczne mierniki. Na chwilę obecną wartość odzyskanego mienia wynosi 6500 złotych.

Trwają ustalenia w celu namierzenia pozostałych utraconych przedmiotów. Zgromadzony przez policjantów w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom łącznie 9 zarzutów o czyny z art. 278 oraz 279 kodeksu karnego, a więc kradzieży i kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693 – 403 - 817 

 

 

Załączniki

$esc.html($item.icon)

FILM

75 MB

Powiązane wiadomości