Ta strona używa plików cookie!
close

Kryminalni z Chojnowa zatrzymali kolejne osoby za kradzież paliwa

Data dodania: 9 października 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Działania funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Chojnowie doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do baków z paliwem miedzy innymi ciągników siodłowych. Śledczy udowodnili 2 mężczyznom kradzież ponad 500 litrów oleju napędowego. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Referatu Kryminalnego komisariatu w Chojnowie, w wyniku realizacji sprawy operacyjnej, zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem do baków z paliwem między innymi ciągników siodłowych, których dokonali na terenie gminy Chojnów.

Funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynikało, że obaj mężczyźni wspólnie dokonali kradzieży ponad 200 litrów oleju napędowego. Dodatkowo młodszemu z mężczyzn udowodniono także kradzież kolejnych 270 litrów paliwa. Straty jakie powstały na szkodę osób pokrzywdzonych to kwota ponad 2,5 tys. złotych.

Śledczy przedstawili mieszkańcom gminy Chojnów zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz 23 i 24-latek będą odpowiadać przed sądem.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
sierż. szt. Anna Tersa
tel. 504 – 798 – 649

Galeria