Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci z Wrocławia oddawali krew dla osób potrzebujących działając w ramach ogólnopolskiej akcji ,,SpoKREWnieni służbą''

Data dodania: 21 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wczoraj wrocławscy funkcjonariusze spotkali się w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Czerwonego Krzyża we Wrocławiu, by wspólnie włączyć się do zbiórki krwi dla osób potrzebujących. Działania realizowano w ramach ogólnopolskiej akcji ,,SpoKREWnieni służbą'', a na terenie miasta zainicjował je Komendant Miejski Policji we Wrocławiu, który jako pierwszy oddał ten życiodajny płyn. W akcję włączyli się też harcerze i chętni mieszkańcy Wrocławia, co sprawiło, że kolejne kilka litrów krwi trafi do potrzebujących.

We wtorek 20 marca 2018 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu z chęci niesienia pomocy innym zorganizowali zbiórkę krwi, tym razem w ramach akcji ,,SpoKREWnieni służbą''. Do oddawania tego życiodajnego płynu zaprosili również harcerzy oraz mieszkańców Wrocławia.

Akcja miała na celu oddanie hołdu żołnierzom wyklętym poprzez honorowe oddawanie krwi. Zbiórka prowadzona była na terenie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Czerwonego Krzyża 5/9 we Wrocławiu.

Była to już kolejna zbiórka krwi prowadzona przez wrocławskich funkcjonariuszy, ponieważ na terenie miasta od lat działa klub honorowych dawców krwi, który to stale włącza się w organizowane tego typu akcji.

Dziania zainicjował i objął honorowym patronatem mł. insp. Jacek Taboł p.o. Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu, który wczoraj, jako pierwszy oddał krew.

Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy, harcerzy i mieszkańców Wrocławia kolejne kilka litrów krwi trafi do osób potrzebujących. 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
Źródło: KMP we Wrocławiu

 

 

 

Pobierz film

Galeria

Powiązane wiadomości