Ta strona używa plików cookie!
close

Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny - rozmowy z maluchami

Data dodania: 5 grudnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Dzielnicowi ze Świdnicy w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” odwiedzili maluchy z Przedszkola w Witoszowie Dolnym. Dzieci podczas spotkania wysłuchały m.in. cennych wskazówek dotyczących prawidłowego poruszania się po drogach i innych rad na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Akcja informacyjno - edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” nawiązuje do poprzednich kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji, w ramach, których w całej Polsce odbywały się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

W ramach obecnej akcji dzielnicowi ze świdnickiej komendy spotkali się tym razem z dziećmi z przedszkola w Witoszowie Dolnym.

Podczas spotkania nie zabrakło rozmów o bezpieczeństwie najmłodszych w domu oraz szkole. Szczególną uwagę dzieci zwrócono na podstawowe zasady poruszania się po drogach. Policjanci uświadamiali najmłodszym, z jakimi zagrożeniami wiąże się nieprzestrzeganie podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego. Rozmawiali również o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi jak i podczas codziennych zabaw.

Policjanci ze spotkania wyszli z satysfakcją, ponieważ dzieci doskonale znały numery alarmowe oraz wiedziały jak mają zachować się w sytuacji zagrożenia.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Świdnicy
sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642

 

 

Galeria