Ta strona używa plików cookie!
close

Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą

Data dodania: 3 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z dziećmi by rozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji. Tym razem spotkali się z uczestnikami półkolonii zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 4 w Legnicy. Działania te realizowano w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji - Mariusza Błaszczaka promującej bezpieczeństwo nad wodą.

Policjanci Wydziału ds. Nieletnich z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wspólnie ze strażnikami miejskimi rozmawiali o bezpieczeństwie z kolonistami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Legnicy. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznych zabaw nad wodą, w tym także o zakazie kąpieli na niestrzeżonych akwenach wodnych lub bez opieki osób dorosłych.

Opowiedzieli również o zasadach zachowania się w sytuacji, gdy zobaczymy tonącą osobę.

Podczas spotkania policjanci poruszyli również temat bezpiecznego zachowania na drodze i zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży samochodem, a przedszkolaki dowiedziały się, co mają robić w momencie, gdy się zagubią oraz jak należy bezpiecznie postępować, kiedy zostajemy sami w domu.

Dzieci zadawały też prelegentom mnóstwo ciekawych pytań, na które policjanci z przyjemnością odpowiadali.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Legnicy
sierżant sztabowy Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649

 

 

Galeria