Ta strona używa plików cookie!
close

Kradzione artykuły ukrywała w wózku dziecięcym – policjanci zatrzymali podejrzaną

Data dodania: 16 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Podczas zakupów w sklepie kradła artykuły spożywcze i przemysłowe. Kobieta ukrywała towar w wózku dziecięcym , nie płacąc za niego. Policjanci z Legnicy w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali sprawczynię wielokrotnych kradzieży, do których dochodziło na terenie jednego ze sklepów w Prochowicach. Kobieta już usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa, za co grozi jej teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku pracy operacyjnej, ustalili sprawczynię wielokrotnych kradzieży, do których dochodziło na terenie jednego ze sklepów w Prochowicach. Jak się okazało, kobieta będąc na zakupach z dzieckiem, przy okazji ukrywała artykuły spożywcze i przemysłowe w wózku dziecięcym, nie płacąc za nie. Proceder ten trwał ponad miesiąc, przez co wartość skradzionych produktów uzbierała się na łączną kwotę blisko 2200 złotych.

W związku z art. 12§2 KK, który mówi, że  „(...)kto w krótkich odstępach czasu, przy wykorzystaniu tej samej albo takiej samej sposobności lub w podobny sposób popełnia dwa lub więcej umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu (...)” odpowiada jak za przestępstwo, kobiecie przedstawiono zarzut kradzieży. Mieszkanka Prochowic przyznała się do zarzucanych jej czynów, za które teraz odpowie przed sądem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KMP w Legnicy
st. sierż. Anna Tersa

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria