Ta strona używa plików cookie!
close

Kradli skutery – policjanci odzyskali jednoślady

Data dodania: 7 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież 4 skuterów. Przestępstw tych dopuścili się w okresie od lutego do kwietnia br. Straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 20 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Teraz za popełnione przestępstwa grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie  zatrzymali dwóch jeleniogórzan w wieku 18 i 21 lat podejrzanych o kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani dopuścili się 4 kradzieży w okresie od lutego do kwietnia br. na terenie Jeleniej Góry. Ich łupem padły skutery o wartości blisko 20 tysięcy złotych. Dwa skutery ukradli z garażu, a następne z klatki schodowej oraz z prywatnej posesji.

Policjanci prowadząc czynności w sprawie kradzieży wytypowali i zatrzymali mężczyzn podejrzanych o te czyny. Wszystkie skradzione skutery odnaleźli. Okazało się, że jeden z nich został już sprzedany, a pozostałe znajdowały się w trakcie rozbiórki na terenie posesji 18–latka.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw. Teraz za popełnione przestępstwa grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

Galeria