Ta strona używa plików cookie!
close

Kradli paliwo na stacjach wykorzystując skradzione tablice rejestracyjne

Data dodania: 5 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Miliccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wykorzystując skradzione tablice rejestracyjne tankowali paliwo na stacjach we Wrocławiu oraz okolicznych miejscowościach, po czym nie płacąc za nie odjeżdżali. Wpadli podczas kontroli drogowej, gdy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Za swoje czyny podejrzewani odpowiedzą teraz przed sądem.

3 lipca br. o godz. 8.40 funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, którzy pełnili służbę na drodze krajowej nr 15 zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa vito na tablicach rejestracyjnych z Ostrowca Świętokrzyskiego. Kierowca auta na trasie pomiędzy Lasowicami gm. Milicz i Skoroszowem gm. Trzebnica przekroczył dozwoloną poza terenem zabudowanym prędkość o 37 km/h.

Kierujący mercedesem 25-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu, a funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że tablice rejestracyjne zamontowane na samochodzie faktycznie zostały skradzione na początku czerwca br. z innego pojazdu na terenie Wrocławia.

W trakcie dalszych ustaleń okazało się, że 25-latek wraz z kolegą 28-letnim mieszkańcem powiatu wrocławskiego, który był pasażerem, w ostatnim czasie dokonali trzech kradzieży paliwa na stacjach we Wrocławiu i przy wrocławskich miejscowościach. Pochodzące z kradzieży tablice zostały przez policjantów zabezpieczone. Obaj mężczyźni przyznali się do kradzieży paliwa na stacjach.

Za popełnione wykroczenie drogowe kierowca został ukarany w drodze postępowania mandatowego. Obecnie wyjaśniane są wszystkie okoliczności związane z kradzieżami paliwa.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Miliczu
asp. szt. Rafał Radny