Ta strona używa plików cookie!
close

Kradł tylko markowe i drogie perfumy - policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego

Data dodania: 13 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci z powiatu lubińskiego ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże. Funkcjonariusze potwierdzili, że sprawca w ciągu dwóch dni ukradł z jednego ze sklepów w Lubinie markowe i drogie perfumy o wartości blisko 6 tys. złotych. Policjanci namierzyli złodzieja. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Mężczyźnie może teraz grozić kara pozbawienia wolności do lat 5.

W sierpniu br. do lubińskich policjantów wpłynęły zgłoszenia o kradzieżach, do jakich doszło w jednym ze sklepów na terenie miasta. Nieznany wtedy sprawca w ciągu tylko dwóch dni ukradł markowe perfumy o łącznej wartości blisko 6 tys. złotych.

Nad ustaleniem sprawcy od pierwszego zgłoszenia pracowali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Na podstawie zebranych informacji oraz w wyniku pracy operacyjnej namierzyli i zatrzymali sklepowego złodzieja. Okazał się nim 20 - letni mieszkaniec gminy Lubin. Rzeczy, które kradł szybko sprzedawał przygodnie napotkanym osobom, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na własne potrzeby.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności całej sprawy oraz to czy zatrzymany mężczyzna nie ma na swoim koncie innych, podobnych przestępstw.

Czyny, których dopuścił się 20 - latek, zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Jan Pociecha
tel. 601 - 974 - 322

 

Powiązane wiadomości