Ta strona używa plików cookie!
close

Kradł sprzęt gospodarstwa domowego – policjanci zatrzymali 19-latka

Data dodania: 6 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Policjanci Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali złodzieja, który trzykrotnie w tym miesiącu dokonał kradzieży sklepowych. 19-letni mieszkaniec Jedliny-Zdroju wynosił z marketów Wałbrzycha podstawowy sprzęt gospodarstwa domowego.

Policjanci z drugiego komisariatu realizując informacje własne zatrzymali nastolatka w miejscu zamieszkania w Jedlinie-Zdroju. Funkcjonariusze w toku wcześniej przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że młody mężczyzna trzykrotnie w ciągu ostatniego miesiąca wychodził z marketów naszego miasta ze sprzętem AGD, nie płacąc za niego. Podejrzany w trakcie popełniania przestępstw wyniósł ze sklepów między innymi lokówki, prostownice, suszarkę do włosów i żelazko, a także markowy alkohol. Straty przez właścicieli oszacowane zostały na kwotę ponad 2,5 tysiąca złotych.

19-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Mieszkaniec Jedliny-Zdroju stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat.

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria