Ta strona używa plików cookie!
close

Kompletnie pijana matka opiekowała się niepełnosprawnym dzieckiem

Data dodania: 2 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z Legnicy zostali powiadomieni, że nietrzeźwa matka zajmuje się niepełnosprawnym dzieckiem. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce okazało się, że kobieta jest kompletnie pijana. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że ma 3,2 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana a dziecko przekazano pod opiekę najbliższej rodzinie. Sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego.

Około godziny 12.20 policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety zajmującej się niepełnosprawnym dzieckiem w jednym z mieszkań na terenie Legnicy.

Patrol natychmiast udał się pod wskazany adres. Funkcjonariusze zastali tam nietrzeźwą 50-latkę oraz jej niepełnosprawne dziecko w wieku 10 lat. Z kobietą trudno było nawiązać kontakt, ponieważ była kompletnie pijana. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że ma 3,2 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze przekazali dziecko, któremu na szczęście nic się nie stało pod opiekę najbliżej rodziny. Kobieta została zatrzymana do wytrzeźwienia i trafiła do policyjnego aresztu. O całej sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Ponadto sprawdzone zostanie, czy kobieta swoim zachowaniem naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Policjanci apelują o rozwagę i przypominają, że nietrzeźwym rodzicom, opiekunom za narażenie małoletnich dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia w myśl obowiązujących przepisów grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. Odpowiednia reakcja społeczeństwa na tego typu zachowania może zapobiec ewentualnej tragedii, do której mogłoby dojść z powodu braku właściwej opieki na dziećmi. Nie bójmy się reagować!

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert

podinsp. Krzysztof Zaporowski