Ta strona używa plików cookie!
close

Komendant z Oławy wręczył nagrody i wyróżnienia za najlepsze prace w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do szkoły 2018”

Data dodania: 28 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Rozstrzygnięty został II konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły 2018” zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Oławie. Komisja wysoko oceniła ponad 50 prac wykonanych przez uczniów szkół podstawowych powiatu oławskiego. Najlepsza w konkursie okazała się Daria Dawidowicz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Oławie. Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych wręczył Komendant Powiatowy Policji w Oławie - nadkom. Paweł Urbańczyk.

Organizatorem już II edycji konkursu plastycznego dla najmłodszych „Bezpieczna droga do szkoły 2018” była Komenda Powiatowa Policji w Oławie, a partnerem projektu starostwo powiatowe, które ufundowało nagrody i wyróżnienia.  Głównym celem plastycznej rywalizacji wśród najmłodszych była popularyzacja zasad bezpieczeństwa  ruchu drogowego wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. 

Uroczysty finał konkursu odbył się 27 listopada br. Przybyłych na spotkanie dzieci i rodziców powitał  Komendant Powiatowy Policji w Oławie - nadkomisarz Paweł Urbańczyk.

Komisja oceniająca  podkreśliła wysoki poziom prac, których do komendy wpłynęło 53 prace wykonane przez uczniów klas od „0” do „I”  z 14 szkół powiatu oławskiego. Tematyka dotyczyła  zagrożeń życia i zdrowia  uczestników ruchu drogowego oraz sposobów ich unikania. Powszechnie wiadomo, że szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, niekorzystne  warunki pogodowe mają duży wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego – pieszych i rowerzystów. Idea konkursu miała na celu  promowanie wśród najmłodszych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, poznanie  przepisów w ruchu pieszych, zainteresowanie rodziców i nauczycieli problematyką bezpieczeństwa najmłodszych  uczestników ruchu drogowego. 

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Daria Dawidowicz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Oławie,  drugie Milena Suchań ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jelcu-Laskowicach, a trzecie miejsce przypadło Borysowi Dudek ze Szkoły Podstawowej w Wójcicach. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Milena Kadej ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach, Antonina Furdyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie i Aleksander Kruk ze Szkoły Podstawowej w Gać. Dodatkowo przedstawicielka jednej z oławskich firm wyróżniła Bartosza Łuczaka ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach oraz Natalkę Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Drzemlikowicach.

Niezapomnianą atrakcją dla uczniów była możliwość pozowania do zdjęcia z Komisarzem Lwem - maskotką Dolnośląskiej Policji. Przed zakończeniem uroczystości policjanci wręczyli każdemu uczestnikowi drobne upominki.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Oławie
podinsp. Alicja Jędo

 

Załączniki

$esc.html($item.icon)

film

458 MB