Ta strona używa plików cookie!
close

Komendant Miejski Policji w Legnicy podczas apelu rozpoczynającego rok szkolny wręczył wyróżnienia za konkurs „Policjanci w służbie historii”

Data dodania: 4 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Podczas apelu rozpoczęcia roku szkolnego VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, Komendant Miejski Policji w Legnicy insp. Leszek Zagórski wręczył wyróżnienia dla uczniów klasy policyjnej drugiej edycji konkursu „Policjant w służbie historii”. W konkursie organizowanym przez IPN i Komendą Główną Policji wzięło udział 57 zespołów klas policyjnych.

Podczas apelu rozpoczynającego rok szkolny VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, Komendant Miejski Policji w Legnicy insp. Leszek Zagórski wręczył dyplomy wyróżniające dla trzech uczennic klasy policyjnej za udział w drugiej edycji konkursu „Policjant w służbie historii”. Zespół składający się z trzech uczennic klasy policyjnej VII Liceum Ogólnokształcącego zrealizował projekt upamiętniający sylwetkę komisarza Piotra Jurczaka, który był jeńcem obozu w Staszkowie zamordowanym przez NKWD w kwietni 1940r. w Twerze. Wszystkie nadesłane prace konkursowe były oceniane przez komisję jurorską w składzie: Karolina Kolbuszewska (IPN), Zbigniew Bartosiak (KGP), Arkadiusz Cisek (IPN) oraz Rafał Pękała (IPN).

Poziom nadesłanych projektów był bardzo wysoki, zwłaszcza w kontekście upowszechniania wybranych sylwetek policjantów. Komisja jurorska podjęła decyzję o przyznaniu wyróżnienia dla trzech uczennic VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, które dziś podczas inauguracji pierwszego dnia roku szkolnego wręczył Komendant Miejski Policji w Legnicy insp. Leszek Zagórski.

Bardzo serdecznie gratulujemy!

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649

 

Galeria