Ta strona używa plików cookie!
close

Komendant jaworskiej jednostki zachęcał uczniów do czytania książek

Data dodania: 11 kwietnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

"VIP także czyta" - to akcja, w którą aktywnie włączył się Komendant Powiatowy Policji w Jaworze - mł. insp. Andrzej Błaszczak. W ramach tego wydarzenia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaworze spotkał się z uczniami, którzy usłyszeli fragmenty „Króla Maciusia Pierwszego” oraz autobiografii Adama Kity pt. „Bez nich ja nie mam po co żyć, ja żyję tylko dla nich…”. Dodatkowo wychowankowie ośrodka otrzymali przysłowiową garść informacji nie tylko o tym, dlaczego warto czytać lecz również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Punktualnie o godzinie 11.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym pojawił się Komendant Powiatowy Policji w Jaworze. Mł. insp. Andrzej Błaszczak przyszedł w ramach zorganizowanej akcji pn. „VIP także czyta”. Celem tego przedsięwzięcia jest rozbudzenie i propagowanie czytelnictwa wśród uczniów. Organizatorzy zapraszając znane i lubiane osoby zamierzają zachęcić do czytania, odkrywania i dzielenia się tym, co w książkach najpiękniejsze i najbardziej wartościowe.

Szef jaworskich policjantów czytał fragmenty powieści Janusza Korczaka pt. „Król Maciuś Pierwszy” oraz bliskiej mu autobiografii Adama Kity pt. „Bez nich ja nie mam po co żyć, ja żyję tylko dla nich…”. Mł. insp. Błaszczak przekonywał zebranych uczniów, że czytanie to furtka nie tylko do zaczarowanego świata fantazji, lecz również poznania życia innych ludzi. Komendant korzystając z okazji opowiedział również o swojej pracy i przekazał kilka zasad bezpieczeństwa.

Warto podkreślić, że czytanie dzieciom to podarowanie im wędrówki w cudowny i bajkowy świat. Gdy osobą czytającą jest policjant, przedsięwzięcie to nabiera szczególnego wymiaru. Warto bowiem przypomnieć niedowiarkom, że Ci poważni panowie w mundurach, których spotykamy na ulicach, prywatnie w domach to również ojcowie, którzy też czytają swoim dzieciom książki, do czego zachęcają innych rodziców. Na uwagę zasługuje również fakt, że wspólne czytanie jest formą mądrego kontaktu z dzieckiem i doskonałą metodą wychowawczą. Dziecko czuje się wtedy ważne i kochane.

Pamiętajmy, że poprzez głośne czytanie, już od najmłodszego wieku dziecka, bajek dobranych do ich wieku, podnosimy ogólny poziom kultury i wiedzy oraz wspieramy jego życie emocjonalne.

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 - 039 – 942

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 


 

Galeria