Ta strona używa plików cookie!
close

Koleżanka potrzebowała część do samochodu więc...kolega ukradł zderzak i jej przekazał – oboje usłyszeli zarzuty

Data dodania: 1 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali dwie osoby w związku z trzema kradzieżami i paserstwem. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie w postaci telewizora i zderzaka samochodowego, który 24-latek odkręcił z innego pojazdu, ponieważ jego koleżanka właśnie taki potrzebowała. Ponadto mundurowi wykazali związek mężczyzny z jeszcze innym przestępstwem. Kobieta natomiast usłyszała zarzuty paserstwa oraz kradzieży. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże i paserstwo. Oboje to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego.

24-latek odpowie za kradzież zderzaka samochodowego, który odkręcił z auta stojącego przy warsztacie mechanicznym, ponieważ jego koleżanka właśnie taki model i kolor potrzebowała. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna ma związek z jeszcze innym przestępstwem, do którego doszło kilka dni wcześniej na terenie gminy Bolesławiec. Wówczas łupem zatrzymanego padły nawigacje, kabel i 100 litrów oleju napędowego.     

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze dotarli do pojazdu z zamontowanym skradzionym zderzakiem oraz jego właścicielki. 22-latka usłyszała zarzut paserstwa. Kobieta odpowie również za kradzież telewizora z jednego z pensjonatów. Policjanci odzyskali utracone mienie, które będzie mogło powrócić do właścicieli.

Teraz o losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. A. Kublik – Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990

 

Galeria