Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejny poszukiwany do odbycia kary więzienia, wytropiony i zatrzymany przez dolnośląskich „łowców głów” - wpadł w jednym z pensjonatów, gdzie się ukrywał

Data dodania: 8 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu namierzyli i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez liczne prokuratury na terenie kraju za oszustwa. Zatrzymany ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 3 lat. Mężczyzna miał zasądzoną karę pozbawienia wolności oraz areszt tymczasowy. Podejrzany, który w chwili zatrzymania próbował jeszcze zmylić funkcjonariuszy co do swojej tożsamości, trafił już do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, wytropili i zatrzymali poszukiwanego za oszustwa 59 – letniego mężczyznę, który od 3 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna, poszukiwany przez liczne prokuratury w kraju, ma zasądzoną karę 1 roku i 5 miesięcy pozbawienia wolności oraz areszt tymczasowy.

Poszukiwany, ukrywając się zmieniał często miejsca pobytu. Wynajmował pokoje w różnych pensjonatach i hotelach. To właśnie w jednym z pensjonatów na terenie powiatu jeleniogórskiego został zatrzymany przez tropiących go dolnośląskich „łowców głów”.

Podejrzany zajmował się oszustwami - m.in. wprowadzaniem w błąd różnych osób co do zamiaru i możliwości wywiązania się z obietnicy przekazania majątku w postaci mieszkań lub nieruchomości, czym działał na ich szkodę.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był całkowicie zaskoczony. Próbował jeszcze zmylić funkcjonariuszy, podając dane innej osoby. Nie był w stanie jednak zmylić policjantów, którzy doskonale wiedzieli kogo zatrzymują.

asp. szt. Paweł Petrykowski

 

Powiązane wiadomości