Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejny pijany kierowca zatrzymany przez policjantów dzięki właściwej reakcji innych uczestników ruchu – mając blisko 3 promile wpadł w ręce dzielnicowych

Data dodania: 3 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Jechał całą szerokością drogi krajowej z blisko 3 promilami w organizmie. Został zatrzymany przez dzielnicowych z Malczyc po informacji przekazanej przez innych uczestników ruchu. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Za swój czyn mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

O tym, że drogą krajową nr 94 jedzie samochód marki Alfa Romeo, który kierowca może być nietrzeźwy, powiadomili dyżurnego średzkiej policji inni uczestnicy ruchu. Ich uwagę zwróciło dziwne zachowanie kierującego, który jechał całą szerokością drogi, zygzakiem, stwarzając tym samym zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Malczycach sprawdzając wskazany odcinek drogi krajowej nr 94, na 60 kilometrze zauważyli opisany pojazd. Nie było wątpliwości, że kierujący autem ma problemy z utrzymaniem prostej linii jazdy. Jechał całą szerokością drogi i w każdej chwili mógł doprowadzić do wypadku.

Funkcjonariusze w porę zatrzymali pojazd i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Policjanci podczas czynności wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 44 - letni mieszkaniec powiatu średzkiego ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznę i nie dopuścili do jego dalszej jazdy.

Teraz za swój czyn zatrzymany odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz wysoka kara finansowa.

asp. szt. Paweł Petrykowski

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
st. asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093