Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejny amator szybkiej jazdy stracił prawo jazdy

Data dodania: 12 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Jaworscy policjanci zatrzymali kolejnego kierującego, który podczas kontroli drogowej stracił uprawnienia do kierowania. A wszystko to przez pośpiech za przysłowiowym „kółkiem”. Prowadził on swój samochód w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h zdecydowanie za szybko. W terenie zabudowanym poruszał się bowiem z prędkością 93 km/h. Teraz pirat drogowy, nie tylko będzie musiał „odpocząć” od prowadzenia auta przez najbliższe 3 miesiące, lecz również zapłaci mandat w wysokości 400 złotych.

Jaworscy policjanci na podstawie prowadzonych analiz stanu zagrożenia, a także otrzymywanych od mieszkańców zgłoszeń systematycznie kontrolują te odcinki dróg, gdzie według ich użytkowników, kierujący pojazdami poruszają się zdecydowanie za szybko.

Tak było też 10 października br. w Paszowicach, gdzie pirat drogowy namierzony przez jaworskich policjantów znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. 40-letni mieszkaniec Jawora w terenie zabudowanym jechał bowiem swoim mercedesem ponad 90 km/h na odcinku, na którym obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

Skutkiem poruszania się o ponad 50 km/h za szybko, było odebranie temu kierowcy przez funkcjonariuszy prawa jazdy na 3 miesiące. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli także na niego mandat karny w wysokości 400 złotych. Konto mężczyzny powiększy się również o 10 punktów karnych.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości, o co najmniej 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca traci prawo jazdy na 3 miesiące.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak
 

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603-039-942