Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejni policjanci rozmawiali z polkowickimi seniorami

Data dodania: 8 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Osoby starsze, które są samotne, schorowane i ufne, narażone są w większym stopniu na działania ze strony przestępców. Padają ofiarami oszustów, naciągaczy i złodziei. By ograniczyć liczbę tego typu zdarzeń oraz im zapobiec policjanci realizują działania profilaktyczno-edukacyjne i w ramach współpracy Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Polkowicach spotykając się z seniorami w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku podczas cyklu pn. "ZaParkuj przy Filiżance".

Głównym celem działań polkowickich policjantów jest zwiększenie świadomości i uwrażliwienie mieszkańców na różnego rodzaju zagrożenia czyhające na osoby starsze.
Policjanci, którzy spotkali się z seniorami rozmawiali z nimi na temat różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobach ich unikania. Nie zabrakło wątków związanych z najczęściej stosowaną przez przestępców metodą oszustwa na tzw. wnuczka, gdzie w trakcie rozmowy telefonicznej obca osoba podaje się za członka rodziny lub policjanta i próbuje wyłudzić pieniądze.

SENIORZE PAMIĘTAJ:

  • Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie
  • Nigdy nie dzwoń na numery wskazane przez rozmówcę telefonicznego
  • Zadzwoń do bliskich i zapytaj czy faktycznie potrzebują pomocy
  • O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję. 

Podczas spotkania omówiono także zagrożenia związane z pojawieniem się przed drzwiami mieszkań i domów oszustów podających się za pracowników różnych instytucji. Funkcjonariusze zwracali uwagę rozmówcom przede wszystkim na to, że nie mają obowiązku wpuszczać nieznajomych do swoich domostw, ani tym bardziej nie powinni podpisywać żadnych dokumentów bez wcześniejszego zapoznania się z ich treścią.

Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie spotkania uświadamiające różne zagrożenia pozwolą im w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

Spotkanie policjantów z seniorami przy jednym stole