Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejni kierowcy zatrzymani za przekroczenie prędkości pożegnali się z prawem jazdy na 3 miesiące

Data dodania: 13 sierpnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Na celowniku legnickiej drogówki znaleźli się kierowcy, którzy zbagatelizowali ograniczenie prędkości w Prochowicach na ulicy Jaworowskiej. Funkcjonariusze cyklicznie prowadzą tam pomiary prędkości. Kilka dni temu dwóch kierowców poruszało się z prędkością o ponad 50 km/h większą w obszarze zabudowanym i straciło swoje uprawnienia na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wprowadzone 3 lata temu zaostrzone przepisy ruchu drogowego dot. poruszania się na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej, skutkuje dla kierującego zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety bezustannie na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze legnickiej drogówki w trosce o poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego przy planowaniu miejsc pomiaru prędkości, biorą pod uwagę wnioski złożone przez mieszkańców miast i wsi podczas debat społecznych. Jednym z takich wniosków było poruszanie się z nadmierną prędkością w Prochowicach na ulicy Jaworowskiej. Funkcjonariusze pełnią tam służbę cyklicznie radiowozami oznakowanymi i nieoznakowanymi, gdzie dyscyplinują kierowców, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego.

Przykładem takiego zachowania jest zatrzymanie do kontroli drogowej w tej miejscowości dwóch kierowców, którzy poruszali się po terenie zabudowanym o 50 km/h więcej niż wynosiła dopuszczalna prędkość. Pierwszy nieodpowiedzialny kierowca poruszał się motocyklem z prędkością 109 km/h. Kolejny amator szybkiej jazdy autem osobowym poruszał się z prędkością 114 km/h. Mężczyznom zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Od początku sierpnia policjanci legnickiej drogówki za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, zatrzymali prawa jazdy aż 11 kierującym.

Pamiętajmy !

Jak szybko rośnie wskazówka Twojego prędkościomierza, tak nasze szanse na przeżycie w zdarzeniu drogowym maleją. Noga z gazu!

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł .asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649