Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze

Data dodania: 19 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Dolnośląscy policjanci apelują o ostrożność i jazdę zgodną z przepisami. W ciągu jednego dnia w powiecie jeleniogórskim aż 6 kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Wszyscy zatrzymani do kontroli przekroczyli ją o ponad 50 km/h. Ponadto, osoby które złamały przepisy ruchu drogowego zostały ukarane mandatami oraz punktami karnymi.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 6-ciu kierujących w wieku od 29 do 69 lat, którzy zgodnie z obowiązującymi przepisami stracili prawo jazdy na 3 miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

Policjanci pełniąc służbę w na krajowej 3 w Kaczorowie, zatrzymali do kontroli drogowej 50-letniego kierującego Lexusem. Kierowca w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 68 km/h.

Kolejnych 4 kierujących policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali również w Kaczorowie, a także w Jeleniej Górze przy ul. Konstytucji 3 Maja i Jana Pawła II. Zatrzymani kierowcy na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę mieli na licznikach od 103 do 112 km na godzinę.

Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące, zostali ukarani mandatami w wysokości po 400 zł i otrzymali po 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

Powiązane wiadomości