Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejni kierowcy przekroczyli prędkość i stracili prawo jazdy - rekordzista pędził 167 km/h!

Data dodania: 9 maja 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Policjanci z Dzierżoniowa w ciągu ostatnich dni zatrzymali na terenie powiatu prawo jazdy kolejnym czterem kierowcom. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, szczególnie w takich miejscach, gdzie mamy znaczny ruch pieszych i pojazdów powoduje duże zagrożenie. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

Pierwszy kierujący to 40-letnia mieszkanka powiatu dzierżoniowskiego, która jechała samochodem z prędkością 127 km/h. Do zatrzymania doszło w Dzierżoniowie na ul. Batalionów Chłopskich, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h. Drugi jechał w Bielawie Aleją Jana Pawła II samochodem osobowym. 23-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego przekroczył prędkość o 66 km/h. w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h. Kolejnym kierowcą nieprzestrzegającym przepisów w tym samym miejscu, był 37-latek jadący również samochodem osobowym, z prędkością aż 167 km/h, tj. o 97km/h większą niż dopuszczały to przepisy. W innej sytuacji, na Alei Jana Pawła II w Bielawie, 32-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego jechał autem 129 km/h, przy ograniczeniu do 70 km/h.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierujących grzywny w formie mandatów oraz po 10 punktów karnych. Zgodnie z przepisami, kierowcy muszą „pożegnać” się również z prawem jazdy, które mogą odzyskać dopiero po 3 miesiącach.
Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić pojazdy bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

asp. szt. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Dzierżoniowie
podkom. Marcin Ząbek
tel. 606-230-794

 

Powiązane wiadomości