Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejne wakacyjne spotkanie z dziećmi przebywającymi na letnim wypoczynku

Data dodania: 17 lipca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Mundurowi z Bolesławca wspólnie z komisarzem Lwem po raz kolejny spotkali się z dziećmi przebywającymi na zorganizowanym wypoczynku. Wszystko po to żeby rozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji m.in. zasadach korzystania z kąpielisk, organizacji wycieczek pieszych i właściwej postawie w kontaktach z obcymi osobami.

14 lipca br. w ramach działań pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą’’ policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu odwiedzili dzieci, które wypoczywały na biwaku w Brzeźniku.

Spotkanie miało charakter edukacyjno-informacyjny. Funkcjonariusze przypomnieli wypoczywającym o zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli, wycieczek pieszych oraz o właściwej postawie w kontaktach z obcymi osobami. Dodatkowo mundurowi omówili z dziećmi jak zachować się w kontakcie z niebezpiecznym zwierzęciem, a jeden z chłopców zaprezentował kolegom bezpieczną pozycje na tzw. żółwia.

Razem z policjantami na biwak przyjechał Komisarz Lew, szczególnie spodobał się najmłodszym, którzy przybijali „piątki” i przytulali się do wyjątkowego pluszaka.

Chłopcy ze szczególną ciekawością korzystali też z możliwości obejrzenia radiowozu i zrobienia sobie pamiątkowej odbitki palca.

Na koniec spotkania policjanci rozdali wszystkim elementy odblaskowe szczególnie przydatne podczas pieszych wycieczek.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP Bolesławiec
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600-266-990

 

 

Galeria