Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejne uderzenie wrocławskiej policji w przestępczość narkotykową. 1,5 kilograma różnych substancji odurzających nie trafi na rynek

Data dodania: 11 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Kryminalni z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji, namierzyli i zatrzymali kobietę oraz mężczyznę poszukiwanego listem gończym podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Policjanci podczas sprawdzania pomieszczeń wykorzystywanych przez osoby zatrzymane, zabezpieczyli znaczną ilość m. in. amfetaminy, marihuany, haszyszu, a także ponad 600 tabletek ecstasy. Łącznie 1,5 kilograma substancji odurzających. Funkcjonariusze ujawnili również sprzęt służący do ich porcjowania. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu i grozić im może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizując czynności operacyjne mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej, namierzyli i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o posiadanie i handel narkotykami. Do zatrzymania doszło w jednym z prywatnych mieszkań na południu Wrocławia, które wynajmowano m. in. w celu prowadzenia przestępczej działalności.

27-letni mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, zmieniając często miejsca pobytu, ponieważ miał wcześniej zasądzoną karą ponad 4 lat pozbawienia wolności w związku z czynami zabronionymi, których dopuścił się wcześniej. Działając w tej sprawie oprócz mieszkania, policjanci sprawdzili też kilka innych pomieszczeń wykorzystywanych przez podejrzanego, gdzie zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających. Funkcjonariusze przejęli m. in. amfetaminę, marihuanę, haszysz, a także ponad 600 tabletek ecstasy. Łącznie 1,5 kilograma substancji zabronionych nie trafi teraz na rynek.

Funkcjonariusze zatrzymali również kobietę, która pomagała 27-latkowi w ukrywaniu się. Jest ona podejrzana o posiadanie znacznej ilość środków odurzających. Para po zatrzymaniu trafiła prosto do policyjnego aresztu. Wobec mężczyzny, na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W świetle obowiązujących przepisów, za przestępstwa, o które są podejrzani, grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
tel. 693 – 403 - 817

 

 

Galeria