Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejne uderzenie w nielegalny hazard - funkcjonariusze zabezpieczyli automaty do gier

Data dodania: 10 października 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kamienna Góra Bolesławiec

Dolnośląscy policjanci podczas wspólnych działań z celnikami uderzyli kolejny raz nielegalny hazardowy biznes. Na terenie powiatu kamiennogórskiego i bolesławieckiego w miejscach, gdzie jak się okazało, organizowane były gry hazardowe, zabezpieczyli w sumie siedem urządzeń, na których zainstalowane były w celach komercyjnych gry o charakterze losowym. Za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Na terenie powiatu kamiennogórskiego funkcjonariusze ujawnili w jednym z lokali, co do którego istniało podejrzenie, że są w nim organizowane nielegalne gry hazardowe - trzy urządzenia służące do prowadzenia tego nielegalnego procederu. Obecne na miejscu osoby zostały przesłuchanie. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Dolnośląski Urząd Celno-Skarbowy w Wałbrzychu.

Z kolei w powiecie bolesławieckim policjanci wspólnie z celnikami przeprowadzili akcję w jednym z lokali w centrum Bolesławca, gdzie znajdowały się cztery automaty służące do prowadzenia gier hazardowych. Maszyny przekazane zostały funkcjonariuszom kontroli skarbowej, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Kamiennej Górze
asp.szt. Marta Nieć Wierzbicka
tel. 600 – 228 – 846

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt. A. Kublik – Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990

 

 

Galeria