Ta strona używa plików cookie!
close

Kolejne spotkanie jaworskich policjantów z mieszkańcami miasta

Data dodania: 10 czerwca 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Policjanci z miejscowej komendy powiatowej kolejny raz skorzystali z zaproszenia Burmistrza Jawora Emiliana Bery i wzięli udział w spotkaniu z mieszkańcami. Przedsięwzięcie to było nie tylko okazją do rozmów na temat kierunków rozwoju Jawora, lecz dało także szansę przedstawienia problemów bezpośrednio przez zainteresowanych. Osoby tam mieszkające mogły wypowiedzieć się w kwestii dotykających ich, na co dzień bolączek, w tym również dotyczących bezpieczeństwa. Policjanci wsłuchali się w te głosy i jednocześnie zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wzięli udział w kolejnym spotkaniu ze społecznością lokalną, jednej z części miasta, korzystając z zaproszenia Burmistrza Emiliana Bery. Mieszkańcy osiedla Przyrzecze mieli możliwość rozmowy na temat kierunków rozwoju Jawora. Spotkanie to dało także szansę bezpośredniego przedstawienia problemów, w tym również dotyczących bezpieczeństwa. Na miejscu byli też lokalni radni.

Obecnym w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaworze policjantom zależało na włączeniu społeczeństwa w dyskusję na temat poprawy bezpieczeństwa. Stróże prawa, w tym dzielnicowy z tego rejonu st. asp. Leszek Niewiadomski mając na względzie potrzebę systematycznego diagnozowania aktualnych zagrożeń wsłuchiwali się w głosy mieszkańców, bowiem dzięki poznaniu ich opinii i wymianie poglądów można będzie właściwie planować działania zapobiegawcze.

Przedstawione na debacie pytania, opinie, komentarze i wnioski zostały zapisane. W najbliższym okresie będą one przeanalizowane i pomogą w wypracowaniu rozwiązań pozwalających na skuteczne przeciwdziałanie zagrożeniom.

Podczas tego spotkania Jaworscy mundurowi promowali również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia, dzięki któremu można szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu powiadomić o miejscach i zdarzeniach, które są niebezpieczne.

Przypominamy, że m.in. poprzez właśnie Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa można informować Policję o zaobserwowanych zagrożeniach. Każdy może z niej skorzystać wchodząc na stronę policji, dolnośląskiej komendy wojewódzkiej, komendy powiatowej w Jaworze czy też innych jednostek terenowych. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać ze słownika rodzaj zagrożenia, np. „przekroczenie dopuszczalnej prędkości” lub „spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych”. Zgłoszenia są anonimowe - nie trzeba podawać swoich danych. Każde jest traktowane poważnie i weryfikowane przez Policję.

Pamiętajmy, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji nadal powinniśmy dzwonić na numer alarmowy 997 lub 112.

st. asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603-039-942

 

 

Galeria